Ankara'da bayrakçı, Bayrakçılar Ankara, Bayrak ankara, Bayrak imalatçıları,Bayrak imalatçısı,Yelken bayrak ankara,Bayrakçı ankara,Bayrakcilar,Bayrak üreticileri,Dünya bayrak,Ulus bayrakçı,Bayrakçı,Ankara'da bayrakçilar,İzmir bayrakcisi,Antalya bayrak,Ankara'da makam bayrak imalatı,Makam bayrağı ankara,Yelken bayrak ankara,Ankara bayrak,Bayrak ankara,Ukrayna bayragi,Romanya bayrağı,Özbekistan bayrağı ankara,Masa bayrağı ankara,Masa bayrağı,Makam bayrak direği,Ankara dünya bsyrak,Ankara bayrak direk imalatı,Atatürk büstü,Atatürk maskı,Bayrak direkçisi,Ankara'da Atatürk büstüRomanya bayrağı,Azerbaycan bayrağı,Bayrak satışı, Seçim Afişleri, Gönder Bayrakları, Makam Bayrakları, Kırlangıç Bayraklar, Masa Bayrakları, Hatıra Bayrakları,  Büstler Ve Masklar, Grev Önlüğü, Atatürk Posterleri, Roll Up Bayraklar, Yelken Bayraklar, İpe Dizili Bayraklar, 17'li Türk Devletleri Seti, Lider Posterleri, Aday Posterleri, Cephe Bayrakları, Sopalı Bayraklar, Oto Fors Direği, Afişler, Kortej Bayrağı, Rozetler, Atatürk Posterleri, Atatürk Büstü, Atatürk Maskı, Atatürk Posterleri, Atatürk Büstü, Atatürk Maskı

GÖNDER BAYRAKLARI


Gönder bayrak direklerde çekilmek için kullanılan bayraklardır. Farklı ülke bayraklarının ya da şirket bayraklarının bu yöntem ile asılması oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Direklerde kullanılacak olan gönder bayraklarının kaliteli malzeme kullanılarak imal edilmesi gereklidir.

Zira bu bayraklar rüzgâr ve kötü hava koşulları ile karşı karşıya kalacağından dolayı, kısa süre içerisinde deforme olma gibi sorunlar ile karşılaşılabilir. Gönder bayrak üretimi konusu deneyim gerektiren bir konudur.

Bu yüzden de bayrak almak isteyen kişilerin bu amaçla firma seçerken hassasiyet göstermeleri gereklidir. Gönder bayrak siparişi vermeden önce bu konuda faaliyet gösteren firmaları tek tek incelemek ve daha önce hizmet alan müşterilerinden görüş almak yararlı bir durumdur.

Gönder Bayrak Ölçüleri

Gönder bayrak üretimi söz konusu olduğu zaman üretim yapan firmalar çok fazla söz sahibi değildir. Özellikle ülke bayrakları üretileceği zaman, ilgili ülkenin anayasasında yer alan ölçüler dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.

Bayrak ürünlerinin daha büyük boyutlarda üretilmesi mümkündür. Ancak bayrak ne kadar büyük olursa olsun, temelde bayrağın sahibi olan ülke tarafından belirlenen ülkenin vermiş olduğu ölçülere dayanılarak üretim yapılmaktadır.

Bayraklardaki üretimler söz konusu olduğunda en fazla tercih edilen boyutlar 50×75,70*105,80*120, 100×150,120*180,150×225 ölçüleridir. Dünya üzerinde yer alan ülkelerin büyük bir çoğunluğu bayraklarında ölçü olarak 1:2 oranını kullanmaktadır. Yukarıda bahsedilen oranların tamamı, bu ora baz alınarak üretilmektedir.

Ancak üretilecek olan gönder bayrağı bir şirketin bayrağıysa ya da özel amaçla üretilen bir bayraksa, boyut belirleme konusunda müşteri ile üretici firma birlikte karar verebilmektedir.

Bayrak üretimi konusunda standart olan ölçüler olduğu gibi, standardın dışında üretim yapabilmek de mümkündür. Özellikle çok büyük boyutlu olması istenilen gönder bayrağı ürünleri için firmalar özel olarak üretim yapmaktadır.

Gönder Bayrakları

Gönder bayrak ürünleri başta resmî kurumlar olmak üzere çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Devlet kurumları ve diplomatik temsilcilikler bayrakların en sık görüldüğü yerlerdir. Bu yerlerde sabit olarak kullanılmak amacıyla gönder bayrağı tercih edilmektedir.

Ayrıca resmi bayramlarda camlara asmak ya da bina yüzüne asmak için de farklı büyüklükte bayraklar kullanılabilmektedir. Türkiye gönder bayrağı üretimi konusunda yüksek potansiyele sahip olan bir ülkedir. Yurt içinde kullanım amacıyla bayraklar üretildiği gibi, yurtdışı için de üretim yapılmaktadır.

Özellikle bazı komşu ülkelerde kullanılan bayrakların tamamı Türkiye’de üretilerek gönderilmektedir. Gönder bayraklar için hazır standart ölçüler bulunduğu gibi; özel üretim ölçüler yapabilme olanağı da vardır.