Ankara'da bayrakçı, Bayrakçılar Ankara, Bayrak ankara, Bayrak imalatçıları,Bayrak imalatçısı,Yelken bayrak ankara,Bayrakçı ankara,Bayrakcilar,Bayrak üreticileri,Dünya bayrak,Ulus bayrakçı,Bayrakçı,Ankara'da bayrakçilar,İzmir bayrakcisi,Antalya bayrak,Ankara'da makam bayrak imalatı,Makam bayrağı ankara,Yelken bayrak ankara,Ankara bayrak,Bayrak ankara,Ukrayna bayragi,Romanya bayrağı,Özbekistan bayrağı ankara,Masa bayrağı ankara,Masa bayrağı,Makam bayrak direği,Ankara dünya bsyrak,Ankara bayrak direk imalatı,Atatürk büstü,Atatürk maskı,Bayrak direkçisi,Ankara'da Atatürk büstüRomanya bayrağı,Azerbaycan bayrağı,Bayrak satışı, Seçim Afişleri, Gönder Bayrakları, Makam Bayrakları, Kırlangıç Bayraklar, Masa Bayrakları, Hatıra Bayrakları,  Büstler Ve Masklar, Grev Önlüğü, Atatürk Posterleri, Roll Up Bayraklar, Yelken Bayraklar, İpe Dizili Bayraklar, 17'li Türk Devletleri Seti, Lider Posterleri, Aday Posterleri, Cephe Bayrakları, Sopalı Bayraklar, Oto Fors Direği, Afişler, Kortej Bayrağı, Rozetler, Atatürk Posterleri, Atatürk Büstü, Atatürk Maskı, Atatürk Posterleri, Atatürk Büstü, Atatürk Maskı

MAKAM BAYRAKLARI


Makam Bayrak Nasıl Yapılır? 

Makam bayrakları yapılmadan önce kişi istediği ölçüleri, rengi ve firmanın gerekli bilgilerini bildirir. Eğer standart ölçülerde (100*150) yapılacaksa bunun için ek bilgilendirmeyi gerek kalmaz. Makam bayrakları genel olarak kristal parlak saten kumaştan yapılır.

Ancak yukarıda belirtildiği gibi sonradan kumaş çeşidi değiştirilebilir. Bayrak kumaşının üzerine makamın bağlı bulunduğu kurumun logosu ya da amblemi işlenir. Tasarım tamamlandığı zaman makam bayrakları teslim alacak kuruma bayrak teslim edilir. 

Makam bayrağının en önemli ayrıntılarından bir tanesi de geçmiş zamandan beri günümüzde hala var olan ve özellikle devlet dairelerinde kullanılan bayraklarda bulunan saçaklardır. Bu saçaklar makam bayrağının etrafını kuşatacak şekilde ve 8 cm genişliğe sahip olacak biçimde bayrağın tüm kenarlarına yerleştirilir.

Bayrak kumaşının rengi her ne olursa olsun bayrakta kullanılacak saçaklar altın sarısı renginde olur. Bayraklarda kullanılan altın saçakların sonradan dökülmemesi için her iki taraftan sağlam bir şekilde çift dikiş atılır. 

Makam Bayrağı Özellikleri

Makam bayrak resmi kurumların çok daha fazla talep ettiği bayrak türleri arasında yer alıyor. Makam bayrağına ihtiyaç duyan firmalar güvenilir kurumsal firmalardan makam bayrak çeşitlerini temin edebilirler.

Çünkü en sağlam ve güvenilir makam bayrakları üreten satan firmalar kurumsal firmalardır. Makam bayrakları özellikle siyasi partiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Çünkü kendilerini tanıtabilmek için görsel ilgiye ihtiyaçları vardır. 

Farklı sektörlerde hizmet sunan ve satış yapan firmalar tarafından da makam bayraklarının büyük önemi vardır. Dışarıya kendilerini yeteri kadar tanıtmak ve ciddi bir müessese olduklarını karşı tarafa göstermek için belli aralıklarla makam bayrakları talebinde bulunurlar.

Makam Bayrağı Ölçüsü 

Makam bayrak ölçüsü 100 cm x 150 cm şeklinde üretilir. Fakat yukarıda belirtildiği gibi ölçüler değiştirilebilir. Ancak standart ölçü denildiği zaman bu şekilde üretim ve satış yapılır. Bu ölçüler firmaların da en çok tercih ettiği ölçüler arasındadır. Çünkü hem gösterişli durur hem de fazla göze batmaz.

Standart ölçülerin fiyatı da daha uygundur ancak özel olarak farklı ebatlarda makam bayrakları yaptırmak istiyorsanız bir miktar fazla fiyat ödemek zorunda kalırsınız.

Standart ölçüde bayrağın üzerinde bulunan şekiller ve bayrağın rengi de kendini daha iyi gösterir. Özellikle siyasi partilerde 100 cm x 150 cm standart ölçülerde makam  bayrağı kullanılır. 

Makam Bayrağı Direği

Makam bayrak  direği son derece gösterişli bir görünüme sahiptir. Makam bayrak direği makamın türüne ve müşterinin tercihine göre pirinç ya da krom malzemeden üretilebilir. Bayrağın direği pirinçten de üretilse kromdan da üretilse her ikisi de paslanmaz bir yapıya sahiptir ve sonradan renk dolması yapmaz.

Malzemeden dolayı uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Makam bayrağının direği ile bütünleştiği zaman çok hoş ve uyumlu bir görüntü meydana gelir. 

Makam bayrak direğinin standart ölçüsü 240 cm olarak bilinir. Yani ortalamaya bakıldığı zaman neredeyse bir odanın yüksekliği kadar ölçüye sahiptir. Makam odalarında kullanılan bu bayraklar direğe bütün şekilde durur ve kolay kolay sarsıntı ya da sallanma gibi durumlar meydana gelmez. Direk ile bayrak sabit durduğu için güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Makam bayrak direklerinin malzemesi kaliteli olduğu için o sıra makam sahibinden sonra başkaları makama geçse bile hala aynı bayrak kullanılabilir. Tercihe göre sonradan bayrağının direği değiştirilebilir.